Ekspress w środku tygodnia

Za nami pracowity weekend. Od Wadowic aż po Szalową nasza młodzież prezentowała swoje umiejętności. Jak było? Sprawdźcie sami!

.::. SOBOTA .::.

D1 Młodzik Liga Wadowicka
Skawa Wadowice – MKS Fablok Chrzanów 3:1

Trudny wyjazd do Wadowic, w którym musimy uznać wyższość rywali. Sytuacja ponownie wyglądała podobnie – wychodzimy na prowadzenie po fantastycznym uderzeniu Fudały i gdy już wydawałoby się, że boiskowe wydarzenia są pod naszą kontrolą, strzelamy bramkę samobójczą, a następnie prokurujemy rzut karny. Pech czy brak doświadczenia? Czekamy na odwrócenie złej passy.
Skład: Giermek, Jarosiński, Raj, Rzepecki, Urant, Fudała ⚽, Głowacz, Kitliński, Gemander, Talaga, Starczynowski, Bar, Tometczak.

C1 Trampkarz Liga Wadowicka
MKS Fablok Chrzanów – Skawa Wadowice 1:1

Kolejny z serii meczów ze Skawą. W pierwszej połowie przewagę posiadali gracze z Chrzanowa, która mimo kilku sytuacji nie przełożyła się na gole, przyjezdni zagrozili naszej bramce jedynie po 2 rzutach wolnych z okolic 20 metra. W drugą połowę również lepiej weszła drużyna Fabloku, tworząc kilka sytuacji i skutecznie ograniczając akcje przeciwnika. Niestety błąd po dalekim wybiciu przyjezdnych pozwolił objąć prowadzenie drużynie z Wadowic. Na odpowiedź naszych zawodników nie trzeba było długo czekać i już po kilku minutach wyrównujemy po doskonałej akcji i dograniu Pawła Kurka, które do pustej bramki wykończył Kuba Maciejowski. W końcówce meczu zawodnicy z Chrzanowa mieli jeszcze trzy 100% sytuację, aby przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety dobra postawa bramkarza przeciwników sprawiła, że mecz zakończył się remisem. Należy szanować punkt, ale niedosyt pozostaje. Dobra gra zespołu to jednak świetny prognostyk przed kolejnymi meczami.
Skład: Ptasiński, Głowacz, Korlacki, Szwancyber, Kurek, Kondek, Kumala, Maciejowski Sz., Ferdek, Figas-Klimecki Alan, Maciejowski J. ⚽, Chodlewski Sz, Chodlewski A., Przybyła, Jaśko, Michalik, Lazar

.::. NIEDZIELA .::.

G1 Skrzat Liga Chrzanowska

Nasi najmłodsi adepci rozpoczęli swoje pierwsze ligowe zmagania! Cóż to były za emocje! Multum pięknych bramek, ekstrawaganckie dryblingi, nietuzinkowe podania, a przede wszystkim pełno uśmiechu i dobrej zabawy. Nawet ta zła aura nie była przeszkodą. Dwie reprezentujące nas drużyny zagrały z drużynami z Alwernii, Libiąża, Trzebinii oraz Akademii Champions, a ich intensywne wysiłki zasłużyły po zawodach na porcję podwójnych frytek 🙂
Fablok niebiescy: Oli, Jasiu, Antek, Leon, Olek
Fablok biali: Franek, Szymek, Michał, Mikołaj, Filip

E2 Orlik Liga Chrzanowska
MKS Trzebinia – MKS Fablok Chrzanów III

Mecz na orliku w Trzebini pokazał jak liczną kadrą dysponują Trenerzy Fablokowskich orlików. Pomimo turniejowych wyjazdów, licznych przeziębień oraz niepewnej aury i tak udało się skompletować zespół, który walczył do upadłego z drużyną gospodarzy. Dwa trafienia na koncie, wylane litry potu na murawie i kipiąca ambicja – tego chcemy od naszych piłkarzy! Do siatki trafiali Bochenek oraz Sitek.

Cutline Cup 2021

Pod balonem w Szalowej odbyły się kolejne turnieje z cyklu Cutline Cup. Nasz Klub reprezentowany był w 3 kategoriach wiekowych: 2011, 2012 oraz 2013. Nasi zawodnicy tuż po przyjeździe na miejsce w piątkowy wieczór, pomimo zmęczenia, zdążyli jeszcze rozegrać sparing z drużyną Górnika Libiaż. Sobota to już rozgrywki pełną gębą – wszystkie nasze drużyny po wybornych spotkaniach zaliczyły awans do grupy złotej. W niedzielę rywalizacja w poszczególnych mistrzowskich grupach przebiegała już na bardzo wysokim poziomie, a o wynikach i ostatecznych miejscach decydowały detale. I tak ostatecznie: rocznik 2013 zajął fantastyczne 3 miejsce, zgarniając okazały puchar i tytuł Najlepszego Bramkarza dla Wiktora Falkowskiego, a roczniki 2012 oraz 2011 zadowoliły się 5 pozycjami. Turniej pod względem szkoleniowym był świetnym doświadczeniem, a rywalizacja z takimi drużynami jak Sandecja, Limanovia, Dunajec czy Zakopane przyniosła wiele frajdy i wiele nauki dla naszych chłopców.
Fablok 2011: Igor Wiech, Oliwier Studziński, Filip Fijak, Igor Wolff, Filip Dudek, Łukasz Tadeusz, Oliwier Matyjaskiewicz, Miłosz Michalik, Adrian Nowakowski, Mateusz Frąś, Wiktor Soja.
Fablok 2012: Igor Wiech, Wiktor Soja, Franciszek Róg, Patryk Kadłuczka, Adam Sobczak, Tymek Woska, Krzysztof Czucz, Krzysztof Niedzielski, Stasiu Bębenek, Kacper Kubiela, Bartek Grzyb.
Fablok 2013: Wiktor Falkowski, Rafał Matusik, Szymon Ogrodnik, Aleksy Barański, Adam Morcińczyk, Maciej Kosowski, Bartosz Sroka, Jakub Oleksiewicz, Paweł Feluś

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.