Lokomotywa Ekspress

Za nami już pierwsze kolejki w rozgrywkach drużyn młodzieżowych. Zgodnie z nowymi wytycznymi PZPN, rywalizacja w kategoriach orlików, żaków oraz skrzatów odbywa się bez notowania rezultatów, zapobiegając jakże powszechnej “wynikomanii”. Uznając słuszność tej idei my również nie będziemy publikować w tych kategoriach końcowych rozstrzygnięć. Nie omieszkamy jednakże notować zdobywców bramek, bo przecież celne trafienia do siatki to prawdziwa sól piłki nożnej 🙂

.::. ŚRODA .::.

D1 Młodzik Liga Wadowicka
Progress Andrychów 5:1 MKS Fablok Chrzanów

Na 40 minut starczyło sił młodzikom Fabloku w starciu z faworyzowaną drużyną z Andrychowa. Do momentu feralnej decyzji sędziego o rzucie karnym dla gospodarzy, na tablicy wyników widniał bramkowy remis, a niewykorzystane trzy dobre sytuacje przez Chrzanowian mocno odbiły się na psychice zawodników. Ostatecznie przegrywamy 1:5, ale biorąc pod uwagę przebieg spotkania już nie możemy się doczekać rewanżu.
Skład: Giermek, Raj, Rzepecki, Urant, Fudała, Bar, Sieprawski, Kitliński, Gemander ⚽, Kamieniarz, Talaga, Wilk

.::. SOBOTA .::.

C1 Trampkarz Liga Wadowicka
Halniak Targanice 3:1 MKS Fablok Chrzanów

Swój kolejny mecz rozegrali Trampkarze. Tym razem udali się do Targanic na mecz z miejscowym Halniakiem. Mecz rozpoczął się od przewagi Fabloku, która pomimo kilku sytuacji nie przyniosła zdobycia bramki. Niestety przeciwnicy w 15 minucie po błędzie indywidualnym obejmują prowadzenie. W dalszej części mecz się wyrównał, ale niestety to gospodarze po strzale w okienko podwyższyli rezultat na 2-0. Przerwa oraz uwagi trenera pobudziły zawodników Fabloku, co można było zauważyć na boisku, gdzie znów byli stroną dominującą. Szybko też, bo już w 47 minucie, udało się zdobyć bramkę po strzale głową Antoniego Chodlewskiego i dobitce z linii bramkowej wykonanej przez Szymona Maciejowskiego. Drużyna gospodarzy ograniczyła się do groźnych kontrataków. Mimo kilku szans zawodników Fabloku nie udało się wyrównać, a w ostatnich minutach po jednym z kontrataków i faulu w polu karnym, 3 bramkę zdobywają gospodarze. Przegrywamy ostatecznie z Halniakiem 3-1.
Skład: Lazar, Starzycki, S. Maciejowski ⚽, J. Maciejowski, Ferdek, Kraczka, Szwancyber, Głowacz, Chodlewski, Kondek, Korlacki, Figas-Klimecki, Kumala, Michalik, Przybyła

MKS Fablok Chrzanów 0:1 Wisła Brzeźnica

Weekend po raz kolejny rozpoczęły młodziki rozgrywkami w lidze wadowickiej. Tym razem przyszło nam się zmierzyć ze świetnym zespołem z Brzeźnicy, reprezentowanym przez dziewczyny z rocznika 2008. Pomimo optycznej przewagi w drugiej połowie spotkania nie udało się nam przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść. Pozostaje sporo niedosytu, ponieważ ponownie pojedynczy błąd indywidualny decyduje o utracie punktów przez naszych chłopców.
Skład: Giermek, Urant, Jarosiński, Rzepecki, Fudała, Głowacz, Sieprawski, Kitliński, Gemander, Bar, Talaga, Jarosiński

D1 Młodzik Liga Chrzanowska
MKS Fablok Chrzanów 5:4 Triumf Alwernia

Tuż po meczu w lidze wojewódzkiej na Chrzanowskich Kątach odbyło się spotkanie w ramach ligi chrzanowskiej. Była to okazja to zaprezentowania swoich umiejętności przez zawodników grających do tej pory w mniejszym formacie czasowym. Dla niektórych z nich był to nawet debiut w grze na większym boisku. Spotkanie z drużyną Alwerni przebiegało zdecydowanie na naszych warunkach, a jedynie chwila dekoncentracji sprawiła, że rywale złapali kontakt. Ostatecznie zdobywamy zasłużone 3 punkty.
Skład: Tylek, Urbański, Walkowiak, Gądek, Wilk, Strączek, Szmyt, Bar, Gemander ⚽, Głowacz ⚽⚽⚽, Fudała ⚽

F1 Żak 2013
MKS Fablok Chrzanów – Zagórzanka Zagórze

Nasze żaki w gorącą sobotę rozegrały spotkanie z drużyną Zagórzanki Zagórze. Mnóstwo ciekawych rozegrań zakończyło się istną kanonadą – wyjątkowo po tym spotkaniu nie wyróżnimy strzelców, ale tylko podkreślimy, że aż 22 strzały znalazły drogę do “sieci”.
Skład: Żak, Cholewa, Strzelichowski, Jankowski, Kocyk, Seremak, Śliwiński

.::. NIEDZIELA .::.

VI Memoriał Mirosława Ciołczyka w Jaworznie

W świetnie zorganizowanej imprezie na stadionie miejskim w Jaworznie swoje umiejętności prezentowali zawodnicy z rocznika 2010. Cztery spotkania z drużynami Ciężkowianki Jaworzno, Akademii 2012, Szczakowianki Jaworzno oraz AP Kluczbork przebiegały pod dyktando młodych Fablokowców, a fantastyczna gra zespołowa raz za razem przynosiła celne trafienia i uśmiechy na twarzach zawodników. Okazały, potężny puchar trafia w zasłużone ręce.
Skład: Giermek, Jarosiński, Raj, Rzepecki, Talaga, Strączek, Kitliński, Sieprawski, Fudała, Głowacz

E1 Orlik 2011/2012

W niedzielę odbyła się pierwsza turniejowa kolejka ligi orlików. Nasza drużyna została podzielona na dwa zespoły. Fablok I grał swoje mecze na stadionie w Trzebini, gdzie rywalami były zespoły Górnika Libiąż, AP21 oraz MKS Trzebinia. W trzech rozegranych przez naszych chłopców spotkaniach udało się zdobyć aż 15 trafień, notując przy tym czyste konto! W tym samym czasie Fablok II prezentował swoje umiejętności na boisku w Alwerni, mając za rywali miejscowy Triumf, Górnik Libiąż oraz AP21 II. Mecze toczyły się ze zmiennym szczęściem dla naszej drużyny, ale całościowo możemy uznać postawę chłopców za pozytywną.
Fablok I: Wiech, O. Studziński, Fijak ⚽, Czechowski, Dudek, Soja ⚽⚽⚽, Michalik ⚽, Skalny ⚽⚽, Czucz ⚽, Matyjaśkiewicz ⚽⚽⚽⚽⚽, Tadeusz
Fablok II: Majdak, Sitko, Wolff ⚽⚽⚽, Woska ⚽⚽⚽⚽, Sobczak, Kadłuczka, Rejman ⚽⚽⚽, Nowakowski ⚽, Niedzielski, Bogdał ⚽, Dębowczyk, A. Studziński, Konieczny